Są na Świecie miejsca gdzie czas wydaje się stać w miejscu, a cechą wspólną ludzi, którzy je zamieszkują jest długowieczność. Te miejsca nazwane zostały Niebieskimi Strefami. Te wyjątkowe krainy to japońska wyspa Okinawa, grecka Ikaria, włoska Sardynia i kostarykańska Nicoya. To tam ludzie są zdrowi, silni i mniej chorują. Naukowcy zauważyli, że znacznie została wydłużona średnia ich życia. Wyspy szczęśliwości poza słońcem oferują coś jeszcze – niezwykle pyszną i bogatą w składniki odżywcze kuchnię. Owoce morza, zielona warzywa liściaste i słodkie owoce – te połączenia są pełne smaku i są swoistą bombą witaminową. Jeśli masz dość życia w smogu i jedzenia sztucznie podrasowanych potraw zabierz się z nami w kulinarną podróż na południe Europy i wyspy Azji. Przygotuj menu wspólnie z Anetą Łańcuchowską, topową blogerką kulinarną i znanym autorytetem w świecie dietetyki.

 

Program warsztatów kulinarnych

Goście siadają do wspólnego stołu, poznają się ze sobą i prowadzącą warsztaty. Aneta opowiada ciekawostki o kuchni najzdrowszych regionów świata, wprowadza nieco egzotyczną atmosferę, która przywołuje zapach azjatyckich przypraw, nieco kwaśny smak owoców i chrupiące surowe warzywa. W tym czasie grupa raczy się alkoholowymi lub bezalkoholowymi drinkami i zaczyna być gotowa do akcji. Chef zaprasza gości do wspólnego gotowania.

Menu warsztatów kulinarnych

  1  Tropikalna potrawka z czarną fasolą i dużą ilością przypraw (inspirowane kostaryką – Nicoyi)

  2  Horta z jajkiem sadzonym (Grecka – Ikaria) duża ilość liściastych warzyw (szczaw, szpinak, mlecz, rukola, roszponka) z ziołami i jajkiem.

  3  Grillowane tofu z grzybami shitake (Okinawa)

  4  Niebieskie smoothie (California)

  5  Sardyński sos pomidorowy z makaronem z soczewicy (Włochy – Sardynia) Czas trwania warsztatów to 4 godziny. W trosce o środowisko rekomendujemy zabranie własnych pojemników na żywność.

 

 

Aneta Łańcuchowska

Kliknij ten przycisk, by zmienić ten tekst. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Nasze bestsellery